Mimořádná opatření ohledně koronaviru


Město Vysoké nad Jizerou - důležité informace v době mimořádných opatření 


24.3.2020 Prokazování totožnosti
Občané, u nichž v občanském průkazu nebo v cestovním pase skončila doba platnosti těchto dokladů po dni 1. března 2020, mohou na území České republiky prokazovat svoji totožnost i nadále těmito neplatnými doklady. Je-li občan držitelem alespoň jednoho platného dokladu (občanský průkaz, cestovní pas nebo řidičský průkaz) upřednostňuje se prokazování totožnosti některým z těchto stále platných dokladů.


 23.3.2020 Šité roušky - výdejní místa

Šité roušky můžete dostat v lékárně, prodejně potravin - COOP, drogerii, poště a o víkendu na benzínové čerpací stanici.


23.3.2020 Senioři budou nově ve velkých obchodech nakupovat od 08:00 do 10:00, v menších už omezení platit nebude. Kabinet opatření upravil od čtvrtka podruhé.  Ostatní si musí nakoupit v jiném čase. Jde o ochranu seniorů před nákazou. Samozřejmě platí doporučení, aby senioři vycházeli co nejméně a případně si nechali nakoupit.


19.3.2020 Výzva města Vysoké nad Jizerou pro:

  • Vlastníky apartmánů a rekreačních nemovitostí

Město Vysoké nad Jizerou v návaznosti na vyhlášený nouzový stav a omezení pohybu osob prosí vlastníky rekreačních nemovitostí o to, aby se drželi v místě svého trvalého bydliště a po dobu účinnosti nařízení vlády nevyjížděli za rekreací do těchto nemovitostí z důvodu zachování solidarity a zamezení nebezpečí ohrožení zdraví občanů města Vysoké nad Jizerou.

  • Ubytovatele

Město Vysoké nad Jizerou žádá všechny ubytovatele o přísné dodržování nařízení vlády č. 214 ze dne 15. 3. 2020, tj. neubytovávat hosty po dobu účinnosti tohoto nařízení.


19.3.2020 Vážení občané, vláda ČR nově ZAKAZUJE všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest, které brání šíření kapének až do odvolání. Používejte i podomácku ušité roušky / ústenky nebo jiné provizorní pomůcky ochraňující dýchací cesty (šatku, bavlněného kapesníku či šály).  Děkujeme, že chráníte zdraví své i ostatních.  Více info


16.3.2020 V nynější těžké situaci prosíme vypomáhejte seniorům ve své rodině či okolí s nákupy. Víte-li o někom, kdo by v tomto směru potřeboval výpomoc města či rozšíření pečovatelské služby, oznamte to prosím na městský úřad - tel. 481 593 903

Senioři, kteří nemají roušky pro ochranu dýchacích cest, se mohou obrátit na městskou knihovnu tel. 604 413 873  Upozorňujeme - občany seniory, že roušky jsou šité z bavlny a neochrání Vás před viry. Není to dodávka od státu. Šijou je místní zaměstnané ženy, takže musíte počítat s určitou dobou dodání.


16.3.2020 Upřednostňujte v obchodech bezkontaktní platby a dále internetové bankovnictví pro běžné platby.


Dočasné změny otevírací doby do odvolání

Po dohodě ředitelky MŠ Vysoké nad Jizerou se zřizovatelem bylo rozhodnuto o uzavření MŠ do odvolání. Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření zařízení je možné si vyzvednout v MŠ v úterý 17.3.2020 a středu 18.3.2020 v čase 8:30 - 11:00 hod.