Kolem Vysokého 

Procházka kolem Vysokého s výhledy na Krkonoše a z jižní strany na Kozákov

Procházka na necelou hodinu kolem části Vysokého, kde se projdete v Parku básníků, Rónovou cestou s výhledy na Krkonoše a spodní částí, kde uvidíte Kozákov a za dobré viditelnosti Ralsko a Bezděs.

Základní informace

Typ: pěší

Délka trasy: 3 km

Čas: 1 hodina

Náročnost: mírná

Pro kočárek: vhodné

Krátká a příjemná procházka kolem našeho města, která začíná na náměstí, pokračuje kolem známého divadla (Divadelní spolek Krakonoš z Vysokého nad Jizerou působí v místě s nejstarší tradicí ochotnického divadla v republice. Ochotnické divadlo se zde bez větších přestávek hraje již od roku 1786).

Dále do Městských sadů, nazývaného také Park básníků, který se nachází hned za budovou divadla Krakonoš. Vedle klidné atmosféry mezi vzrostlými (mnohdy vzácnými) stromy zde najdete také pomník Karla Havlíčka Borovského (jedná se o svého času v mnoha kopiích reprodukovanou sochu od Josefa-Strachovksého (1850-1913) v rozevlátém plášti se vztyčenou pravicí v energické řečnické póze, busty Viktora Dyka a Antonína Sovy a altánek s plastickou mapou české a polské strany Krkonoš. Za pěkného počasí se z parku otevírá krásný výhled na panorama Krkonoš s dominantním Kotlem (Kokrháčem 1435 m. n. m.)

Až si projdete park, v jeho spodní části budete pokračovat kolem hřbitova a fotbalového hřiště k Márinkovu kříži, kde se vám cestou otevře nádherný výlet na Krkonoše. 

Následně se již budete vracet zpět a přejdete po "asfaltce" na jižní stranu města, kde se dáte kousíček vpravo na hlavní silnici a hned vlevo zase do přírody, kde se po pár desítkách metrech otevře pro změnu pohled na Kozákov a při dobré viditelnosti až na Ralsko. Pak už se vrátíte do mírného kopce zpět na náměstí.